Producenci

Zwroty i wymiana

ZWROT:
 
POUCZENIE O PRAWIE ODSTĄPIENIA OD UMOWY
dotyczy Konsumenta


Mają Państwo prawo odstąpić od umowy w terminie 14 dni bez podania jakiejkolwiek przyczyny. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, muszą Państwo poinformować Sprzedawcę o swojej decyzji o odstąpieniu od niniejszej umowy w drodze jednoznacznego oświadczenia (na przykład pismo wysłane pocztą lub pocztą elektroniczną). Poniżej podajemy dane kontaktowe:

SKLEP SALOMON – MEGAOUTDOOR.PL
UL. JÓZEFA KAŁUŻY 1
30-111 KRAKÓW
faks: 12 656 46 41
e-mail: info@megaoutdoor.pl

Termin do odstąpienia od umowy wygasa po upływie 14 dni od dnia, w którym weszli Państwo w posiadanie rzeczy lub w którym osoba trzecia inna niż przewoźnik i wskazana przez Państwa weszła w posiadanie rzeczy. Aby zachować termin do odstąpienia od umowy, wystarczy, aby wysłali Państwo informację dotyczącą wykonania przysługującego Państwu prawa odstąpienia od umowy przed upływem terminu do odstąpienia od umowy. 

Skutki odstąpienia od umowy: w przypadku odstąpienia od umowy zwracamy Państwu wszystkie otrzymane od Państwa płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez Państwa sposobu dostarczenia innego niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez nas), niezwłocznie, a w każdym przypadku nie później niż 14 dni od dnia, w którym zostaliśmy poinformowani o Państwa decyzji o wykonaniu prawa odstąpienia od niniejszej umowy. Zwrotu płatności dokonamy przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały przez Państwa użyte w pierwotnej transakcji, chyba że wyraźnie zgodziliście się Państwo na inne rozwiązanie; w każdym przypadku nie poniosą Państwo żadnych opłat w związku z tym zwrotem. Możemy wstrzymać się ze zwrotem płatności do czasu otrzymania rzeczy lub do czasu dostarczenia nam dowodu jej odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej. 

Proszę odesłać lub przekazać nam towar niezwłocznie, a w każdym razie nie później niż 14 dni od dnia, w którym poinformowali nas Państwo o odstąpieniu od niniejszej umowy. Termin jest zachowany, jeżeli odeślą Państwo towar przed upływem terminu 14 dni.

Będą Państwo musieli ponieść bezpośrednie koszty zwrotu towarów. 

Wskazujemy, że odpowiadają Państwo za zmniejszenie wartości rzeczy wynikające z korzystania z niej w sposób inny niż było to konieczne do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy.

Przekazane przez Państwa dane osobowe będą przetwarzane przez Sprzedawcę w celach związanych z wykonaniem Państwa odstąpienia od umowy oraz spełnieniem związanych z nim żądań i to na zasadach określonych w odpowiednich przepisach prawa. Przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora danych dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, lub sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Więcej informacji zostało zawartych w dokumencie „Informacje od administratora danych osobowych”.

Mogą Państwo skorzystać z wzoru formularza odstąpienia od umowy, jednak nie jest to obowiązkowe.

WZÓR FORMULARZA ODSTĄPIENIA OD UMOWY

WYMIANA:

Wymiana jest to dodatkowy tryb niezależny od uprawnień wynikających z niezgodności towaru z umową

Sklep megaoutdoor.pl dopuszcza możliwość wymiany zakupionego produktu na inny pod warunkiem, że jest dostępny w ofercie sklepu. Chęć wymiany zakupionego towaru należy zgłosić najlepiej telefonicznie obsłudze sklepu w terminie do 14 dni od momentu odebrania towaru.
Jeżeli obsługa sklepu potwierdzi dostępność produktu na wymianę można przystąpić do dalszej procedury.
Towar podlegający wymianie nie powinien nosić śladów użytkowania i powinien posiadać opakowanie.
Koszty wysyłki wymienionego towaru pokrywa kupujący. 

W przypadku wymiany na towar o większej wartości klient zobowiązany jest do zapłaty przelewem (tylko ta forma jest akceptowalna) różnicy w cenie z tego faktu wynikającej.

W przypadku wymiany na towar o niższej wartości klient otrzyma zwrot różnicy w cenie (ewentualnie pomniejszonej o koszt dostawy) na podane konto w terminie do 7 dni roboczych od momentu wysłania wymienionego towaru.

Zwroty i towar do wymiany należy odsyłać WYŁĄCZNIE na adres:

Sklep Salomon - Megaoutdoor.pl
ul. Józefa Kałuży 1
30-111 Kraków

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl